चाैतारा । बैशाख ३० गते हुने स्थानिय तहकाे निर्वाचनकाे लागि सिन्धुपाल्चाेककाे ३ नगरपालिका र ९ गाउँपालिकाका प्रमुख तथा उपप्रमुखहरूकाे लागि उमेदवारी दर्ता भएकाे छ ।

सिन्धुपाल्चाेकमा मुख्यत कांग्रेस, एमाले र माओवादी केन्द्र बिच मुख्य प्रतिश्पर्धा हुने देखिएकाे छ । यी हुन सिन्धुपाल्चोककाे १२ स्थानीय तहकाे प्रमुख तथा उपप्रमुखकाे उम्मेदवारहरु :

१, मेलम्ची नगरपालिका
कांग्रेस :
प्रमुख: आइतमान तामाङ, उपप्रमुख: सविता गुरुङ
एमाले :
प्रमुख :बालकृष्ण देउजा, उपप्रमुख: उमादेवी प्रधान
समाजवादी–माओवादी केन्द्र :
नानीराम चौलागाईँ, प्रमुख (एस)/देवेन्द्र घोरासैनी, उपप्रमुख (माके)
राप्रपा :
प्रमुख :शेषबहादुर तामाङ, उपप्रमुख:कुमारी तामाङ

२, बाह्रविसे नगरपालिका:
कांग्रेस
प्रमुख :बालकृष्ण बस्नेत, उपप्रमुख:मञ्जु तामाङ
एमाले
प्रमुख :निमफुन्जो शेर्पा, उपप्रुख: सुशीला पाख्रिन
माओवादी केन्द्र
अध्यक्ष :बुद्धराज बस्नेत, उपाध्यक्ष :पातली थामी

३, चौतारा साँगाचाेकगढी नगरपालिका
कांग्रेस :
प्रमुख :केशवराज गिरी, उपप्रमुख तुलसीमाया श्रेष्ठ
एमाले :
प्रमुख :इन्द्रबहादुर नेपाल, उपप्रमुख: बालकुमारी सापकोटा
माओवादी–समाजवादी :
प्रमुख :कृष्णप्रसाद सापकोटा, उपप्रमुख: सीता थापा उपप्रमुख (एस)
स्वतन्त्र :
प्रमुख: अमानसिं तामाङ (माओवादी बिद्रोही)

४, लिसंखुपाखर गाउँपालिका
कांग्रेस :
अध्यक्ष :जेठा तामाङ, उपाध्यक्ष :बबिता योञ्जन
एमाले :
अध्यक्ष :सूर्यबहादुर लामा, उपाध्यक्ष :मिठू लामा
माओवादी केन्द्र
अध्यक्ष :राजु लामा, उपाध्यक्ष :राममाया तामाङ

५, सुनकोसी गाउँपालिका
कांग्रेस
अध्यक्ष :श्रवणकुमार जिसी, उपाध्यक्ष :कान्छीमाया तामाङ
एमाले :
अध्यक्ष :टपिन्द्र तिमिल्सिन, उपाध्यक्ष :मञ्जु भण्डारी
माओवादी केन्द्र :
अध्यक्ष :अर्चना खड्का, उपाध्यक्ष : दुर्गा थापा

६, बलेफी गाउँपालिका
कांग्रेस :
अध्यक्ष : सुवास तिमिल्सिना, उपाध्यक्ष : सरु लामा
एमाले :
अध्यक्ष : नारायाणकाजी श्रेष्ठ, उपाध्यक्ष : सपना थापा
माओवादी केन्द्र :
अध्यक्ष : गंगाबहादुर तामाङ, उपाध्यक्ष :बिबी थापा

७, त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका
कांग्रेस
अध्यक्ष :भक्तध्वज बोहरा, उपाध्यक्ष : गीता नेपाल
एमाले
अध्यक्ष :मेघनाथ पौडेल, उपाध्यक्ष :सबिता श्रेष्ठ
माओवादी केन्द्र :
अध्यक्ष :बिर्खबहादुर श्रेष्ठ, उपाध्यक्ष :मिना लामा

८, जुगल गाउँपालिका
कांग्रेस–माओवादी–समाजवादी :
अध्यक्ष : रेशम स्याङ्बो (माके), उपाध्यक्ष :हिमाल श्रेष्ठ (नेका)
एमाले :
अध्यक्ष : जयबहादुर लामा, उपाध्यक्ष :सुनिता थापा तामाङ

९, इन्द्रावती गाउँपालिका
कांग्रेस :
अध्यक्ष :विकास लामा, उपाध्यक्ष : दयाकुमारी मिश्र
एमाले :
अध्यक्ष :झम्क नेपाल, उपाध्यक्ष : शोभाना तामाङ
माओवादी केन्द्र :
अध्यक्ष :ठूलोबाबु श्रेष्ठ, उपाध्यक्ष :सुमित्रा बस्नेत

१०, भोटेकोसी गाउँपालिका:
कांग्रेस
अध्यक्ष :पासाङ नोर्वु लामा, उपाध्यक्ष :दिक्षेन लामा
एमाले
अध्यक्ष :अमृत खड्का, उपाध्यक्ष :सुन्तलीमाया श्रेष्ठ
माओवादी केन्द्र
अध्यक्ष :राजकुमार पौडेल, उपाध्यक्ष :आशा गुरुङ

११, हेलम्बु गाउँपालिका
कांग्रेस:
अध्यक्ष : निमाग्याल्जेन शेर्पा, उपाध्यक्ष :अप्सरा लामिछाने
एमाले:
अध्यक्ष :दावा लामा, उपाध्यक्ष :गंगा अर्याल खड्का
माओवादी–समाजवादी : अध्यक्ष, पेमा ह्योल्मो (माके), सुदन पाख्रिन, उपाध्यक्ष (एस)
स्वतन्त्र :
अध्यक्ष :जिमी लामा, (बिद्रोही कांग्रेस)

१२, पाँचपोखरी थाङ्पाल गाउँपालिका
कांग्रेस–माओवादी–समाजवादी : दोर्जे स्याङ्बो, अध्यक्ष (माके)/ गंगा चापागाईं, उपाध्यक्ष(कांग्रेस )
एमाले :
अध्यक्ष :टासी लामा, उपाध्यक्ष :सुनिता अधिकारी
राप्रपा :
अध्यक्ष :उदय सापकोटा, उपाध्यक्ष :कमला चापागाई

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय

error: Content is protected !!